Kui me 2008. aastal Ohessaares Kalmuste talukoha ostsime, ei osanud meie perest keegi arvata, et üsna pea alustame oma talukohas ettevõtlusega. Aga elu tahtis teisiti – õigemini, Ohessaare panka külastavad inimesed.

Nimelt…

2009. ja 2010. aasta suvel peatusid tihti meie värava vahel Ohessaare panga külastajad ja uurisid, kas meie käest saaks osta kohvi või äkki pakume majutust. Siinne loodus ja mere lähedus lummas neid ning nad oleksid tahtnud jääda pikemaks. Isegi kahju oli, et ei saanud neile kuidagi abiks olla.

2010. aasta oktoobris lasime taasehitada oma vanale kohale Ohessaare tuuliku. Leidsime, et see tunne, mis tuulikus ööbimine endaga kaasa toob on nii eriline ja avasime 2011. aastal tuuliku elamusmajutuseks kõikidele soovijatele.

Samal suvel avasime ka oma esimese peatuspaiga külastajatele. Oli see pisike majake vaid 13 ruutmeetrit suur ning kandis nime Teeliste maja. Kuid 2011. aasta suvi oli kuum ja äikeserohke ning kahjuks sai äikselöögist alguse ka tulekahju kohvikus, mis muutis maja kasutuskõlbmatuks. Kuid selle kuu ajaga saime aru, et Ohessaare vajab ühte armsat, hubast ja omanäolist peatuspaika.

Seega 2012. aasta suvel alustasime juba suuremas majas ning nimeks sai Ohessaare suvekohvik.

2023. aastal tähistab Ohessaare tuulik ja suvekohvik oma 12 tegutsemisaastat. Eriline ööbimispaik tuulikus ja mereääres asuv suvekohvik on külastajate sõnul just see kõige ehedam saaremaine kogemus.

TAGASISIDE